foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Jak myślicie, czy istnieje szkoła dla pisarzy? A może wiecie, ile trzeba mieć lat, żeby zostać pisarzem? Albo czy pisarz może robić błędy i jaki rekord świata pobiła Astrid Lindgren? Na te i inne pytania zadawane przez Joannę Olech – pisarkę i ilustratorkę, autorkę „Dynastii Miziołków”, cyklu o smoku Pomponie i wielu innych książek dla dzieci – próbowali odpowiedzieć uczniowie z klas 3a, 3b oraz 4b na spotkaniu, które odbyło się 21 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysych.

Dzieci poznały twórczość Joanny Olech podczas konkursów i zabaw, uczniowie mogli też popisać się swoją inwencją twórczą, wymyślając historyjki o smokach. Pisarka rysowała zabawne smoki, a młodzi czytelnicy "tworzyli" historyjki.

Spotkanie pisarki z uczniami przebiegało niezwykle ciekawie, publiczność reagowała wręcz żywiołowo, nie dało się nudzić. Było to  pełne wrażeń i emocji - wspaniałe wydarzenie czytelnicze, które na długo zostanie nam w pamięci!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/kw/

Uczniowie klasy VI mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w lekcji informatyki, która przeniosła ich w zupełnie inny wymiar dzięki użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości (VR) zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Lekcję rozpoczęto krótkim wprowadzeniem, w którym nauczyciel przedstawił uczniom nowe możliwości okularów. Wzbudziło to duże zainteresowanie i ciekawość wśród uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie lekcji. Uczniowie otrzymali okulary VR, które założyli z podziwem i ekscytacją. Każdy uczeń miało okazję doświadczyć, jak technologia wirtualnej rzeczywistości może zmienić sposób, w jaki uczymy się i odbieramy informacje.

Tematyka obejmowała zarówno edukacyjne zagadnienia, jak i zabawę, aby w pełni wykorzystać potencjał okularów VR.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

/rł/

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli 13 lutego br. w nietypowej lekcji z wychowania fizycznego. Przeprowadził ją Mistrz Polski Nordic Walking - Marcin Brewczyński.

Pan Marcin jest zwycięzcą wielu zawodów krajowych, jak i światowych. Promuje sport, zdrowy tryb życia oraz miejsce zamieszkania, czyli Gminę Łyse. Opowiedział uczniom o swojej drodze do sukcesu, przedstawił korzyści, wynikające z uprawiania Nordic Walking oraz prawidłową technikę tej dyscypliny.

Każdy uczestnik mógł poćwiczyć Nordic Walking pod nadzorem pana Marcina i sprawdzić swoje umiejętności, za co serdecznie dziękujemy.

A sukces??? "Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim - dać z siebie wszystko.” Tego życzymy wszystkim, a szczególnie Wam Drodzy Uczniowie.

zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/ug/

Po raz kolejny nasze uczennice wzięły udział w konkursie piosenki anglojęzycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa – uczniowie z całego regionu wystąpili na scenie już po raz dziesiąty. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mimo to nasze artystki o wyjątkowym talencie zajęły miejsca na podium!

I miejsce zajęła Julia Mikulska wykonując utwór pt. „Never Enough”  - The Greatest Showman.
II miejsce - Wiktoria Puchalska z piosenką „Always remember us this way” - Lady Gaga.

Jesteśmy z nich niezmiernie dumni i gratulujemy im niesamowitego talentu, zaangażowania i sukcesu!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów z konkursu.

/ad/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved