foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

 

Biblioteka to przyjazne czytelnikom miejsce, przygotowane tak, by każdy mógł skorzystać z tego, czego najbardziej potrzebuje. Mieści się na parterze obok szatni, wejście od strony dziedzińca szkoły.  Znajduje się w niej wypożyczalnia, czytelnia oraz stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Nauczyciel bibliotekarz: Elżbieta Czyż

Księgozbiór składa się głównie z lektur, podręczników, beletrystyki dla dzieci i młodzieży. Udostępnianie zbiorów prowadzone jest drogą wypożyczeń. Czytelnia zawiera encyklopedie, słowniki, leksykony i czasopisma. Zachęca do intelektualnej pracy i poszukiwań.

W bibliotece promujemy czytelnictwo poprzez rozmowy z czytelnikami, organizowanie uroczystości „Pasowania na czytelnika” uczniów klas pierwszych, angażowanie uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez różne instytucje np. Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce, Bibliotekę Publiczną w Łysych, Bibliotekę Publiczną w Myszyńcu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce czy GOKSiR w Łysych. Prowadzimy także lekcje biblioteczne oraz Koło Przyjaciół Książki, na których dzieci i młodzież doskonalą technikę czytania, rozwijają inwencję twórczą, zainteresowania literackie, zdolności recytatorskie, plastyczne i muzyczne, a także poszerzają swoją wiedzę o książce i bibliotece, dzięki czemu lepiej rozumieją specyfikę i charakter pracy bibliotecznej.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych zarówno podczas przerw jak i przed czy po lekcjach.

Regulamin biblioteki (PDF 754 KB) 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved