foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W dniach 10 – 12 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka szkolna Szczecin – Berlin. W wycieczce udział wzięło 51 uczniów klas siódmych i ósmych. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Agnieszka Czyż – kierownik wycieczki oraz Małgorzata Gwiazda, Agnieszka Świerszcz i Anita Dąbrowska – opiekunowie.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie z historią i kulturą miast Szczecin, Berlin oraz zwiedzanie i podziwianie najciekawszych zabytków tych miast. Wycieczka miała oczywiście również aspekt edukacyjny, gdzie młodzież zdobywała wiedzę z różnych dziedzin życia.

Pierwszy dzień – 10 czerwca - uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zwiedzania Szczecina. Spacerując po historycznej części miasta uczniowie podziwiali Wały Chrobrego, Jasne Błonia, Zamek Książąt Pomorskich oraz Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, która w 2015 r. została uznana za najpiękniejszy budynek w Europie, zdobywając prestiżową nagrodę architektoniczną im. Miesa van der Rohe. Około godziny 18.00 grupa udała się do Smolęcina, gdzie czekała na nią obiadokolacja i nocleg.

W drugim dniu, 11 czerwca, po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się do stolicy Niemiec – Berlina. Uczniowie zobaczyli i zwiedzili najważniejsze zabytki Berlina Wschodniego i Zachodniego m.in. Alexanderplatz, Kościół Mariacki, renesansową Katedrę Berlińską, Wyspę Muzealną, Zamek Królewski, Uniwersytet Humboldta, Bramę Brandenburską, Tiergarden, okolice Dworca Zoo, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Potsdamer Platz, na którym wzrosło supernowoczesne centrum biurowo – rozrywkowe łączące dwie części: Berlin Zachodni i Wschodni. Krocząc dalej aleją Unter den Linden zobaczyli resztki Muru Berlińskiego, Kolumnę Zwycięstwa oraz Pomnik Ofiar Holokaustu.

Po wyczerpującym, aczkolwiek bardzo ciekawym zwiedzaniu grupa miała 1,5 godziny czasu, który przeznaczyła na posiłek - słynnego berlińskiego kebaba - oraz zakup pamiątek.

W trzecim dniu, tj. 12 czerwca nasza grupa udała się do Szczecina, gdzie zgłębiała zagadnienia z zakresu fizyki, matematyki, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii, historii czy kultury w Morskim Centrum Nauki. Jest to placówka unikatowa nie tylko w Europie, ale i na świecie. Uczniowie doświadczali tam różnorodnych zjawisk na przykładach związanych z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem czy życiem portu.

Następnie, ok. godz. 12.00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu. O godzinie 21.30 bogatsi o nowe wiadomości, doświadczania oraz niezapomniane wrażenia dotarliśmy do Łysych.

Podczas trwania wycieczki panowała przyjazna i miła atmosfera. Jej uczestnicy czuli się bardzo dobrze i byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd…

Serdeczne podziękowania składamy panu Józefowi Bałdydze i Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego ”JBB” import-eksport J. Bałdyga za dofinansowanie naszej wycieczki.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/ac/ 

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved